Stacyjkowo Rudy

Witamy w Dziecięcym Parku Linowym „Stacyjkowo Rudy”

Intencją projektu „Stacyjkowo Rudy” było i jest kreowanie bezpiecznego i przyjaznego miejsca, które będąc w zgodzie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci zapewni im aktywną naukę i zabawę.

Trasa złożona jest z 12 dostosowanych funkcjonalnie do grupy użytkowników przeszkód linowych, zainstalowanych na wysokości 2-3 m pomiędzy drewnianymi domkami, dostosowana jest dla dzieci już od 3 roku życia i nie wymaga użycia sprzętu alpinistycznego, zabezpieczeniem całej trasy są atestowane siatki.

Drodzy Rodzice,

Przejście trasy parku linowego to dla najmłodszych wspaniała forma zabawy i rekreacji dająca ogromne możliwości rozwoju dzieci. Jedną z ważniejszych zalet parku jest to, że dziecko mając kontakt z rówieśnikami uczy się życia w grupie, nawiązuje nowe znajomości, uczestniczy we wspólnej zabawie, obserwuje zachowania innych. Dziecko w znakomity sposób ćwiczy swoje ciało, mięśnie, koordynację a także, prócz rozwoju sprawności swój mózg – uczy się zachowania równowagi, zapamiętuje przebytą drogę, kojarzy.

Trasa spełnia Normy dla torów linowych PN-EN 1176 i PN-EN 15567-1 oraz posiada Atest Bezpieczeństwa. Dodatkowo obiekt posiada Certyfikat TUV SUD dla obiektów linowych a także pozytywną opinię dendrologiczną całego systemu.

Dla Ekologów,

Trasa została zbudowana zgodnie z Aprobatą dendrologiczną systemu konstrukcyjnego tak aby nie uszkodzić istniejącego drzewostanu, montaż poszczególnych elementów został wykonany metodą na ścisk a liny osadzone na specjalnie przygotowanych podkładkach nie dopuszczają do wcinania się lin w pień i pozwalają na swobodny przepływ soków pod korą. Taki sposób montażu, zdaniem dendrologów nie stanowi zagrożenia dla drzew.

 

Park wraz z Bistro PERON 2 znajduje się na terenie Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, w miejscu wyjątkowym, magicznym, gdzie historia i tradycja przeplata się z zabawą, wypoczynkiem i nauką… To doskonały pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu dla całej rodziny. Serdecznie zapraszamy!